Aplikacja “Staying Alive”

O aplikacji

Aplikacja “Staying Alive” zawiera listę defibrylatorów na całym świecie i pozwala na łatwe zgłaszanie nowych lokalizacji. Aplikacja prowadzi użytkownika krok po kroku przez poszczególne elementy algorytmu resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO) wg Wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015 roku.

stayingaliveapp2

Funkcje aplikacji

Aplikacja zawiera wszystkie funkcje tworzenia mapy defibrylatorów i jest często aktualizowana, co zapewnia najwyższą jakość działania.

stayingaliveapp

 

Aplikacja jest oparta o najnowsze międzynarodowe Wytyczne 2015 Europejskiej Rady Resuscytacji.

Początki aplikacji

Kampania wystartowała 8 czerwca 2011 r. Wtedy to, podczas odbywającego się w Krakowie pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego V Kongresu Polskiej Rady Resuscytacji, zaprezentowana została aplikacja „Ratuj Życie” do pobrania na telefon komórkowy, która w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia, poprowadzi użytkownika krok po kroku przez podstawowe zabiegi resuscytacyjne.

Była to pierwsza w Polsce interaktywna aplikacja, która mogła zwiększyć przeżywalność osób doznających nagłego zatrzymania krążenia. Komunikaty głosowe, tekst oraz zdjęcia dokładnie instruowały użytkownika krok po kroku, co należy zrobić, by uratować komuś życie.

Aplikacja powstała, dzięki firmie Prophone, wsparciu Polskiej Rady Resuscytacji (www.prc.krakow.pl) oraz pomocy wielu innych osób.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż niniejsza aplikacja przyczyni się do upowszechnienia wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz że w wielu trudnych sytuacjach, kiedy nagle stajemy przed zadaniem udzielenia komuś pomocy – aplikacja ta będzie praktycznym przewodnikiem, który pomoże prawidłowo postępować i ratować ludzkie życie.

appstore